Vrabotuvanje.com - ЏОНСОН МЕТИ
Сподели
Tweet
Сподели

ЏОНСОН МЕТИ

  • Адреса: Технолошко индустриска развојна зона (“ТИРЗ”), Бунарџик, 1041 Илинден Скопје

За Џонсон Мети

Џонсон Мети е глобален лидер во одржливи технологии. Повеќе од 200 години користиме напредна хемија на метали за да се справиме со најголемите предизвици во светот.

Многу од водечките светски енергетски, хемикалии и автомобилски компании зависат од нашата технологија и експертиза за да се декарбонизираат, да се намалат штетните емисии и да се подобри нивната одржливост.

Фабриката за чист воздух на Џонсон Мети вработува ~ 1000 луѓе во Технолошко индустриската развојна зона Скопје 1. За повеќе информации посетете ја www.matthey.com

Twitter | LinkedIn | Instagram

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде