Vrabotuvanje.com - ПЗУ аптека ,,Еликсир,,
Сподели
Tweet
Сподели

ПЗУ аптека ,,Еликсир,,

  • Адреса: ул.,, Димитар Влахов,, бр.29, 2400

ПЗУ – аптека „ЕЛИКСИР“ - Струмица е дефиниран и етаблиран бренд во аптекарското работење, кој е во согласност со високите критериуми, постоечките законски регулативи и бизнис стандарди во фармацевтската индустрија на Република Северна Македонија. Повеќе од 25 години се стремиме кон исполнување на нашата,

МИСИЈА за континуирано, навремено и планирано снабдување со сите потребни лекови, помошни средства и медицински помагала, давајќи стручни совети за превенција на здравјето на секој пациент, со континуирана едукација на секој наш вработен и постојано унапредување и усовршување на фармацевтска грижа кон нашите корисници.

ВИЗИЈА да не престанеме да се развиваме во модерна, социјално - одговорна Здравствена установа со сопствено магистрално производство, современи специјализирани програми за информирање и практицирање на практични совети на нашите корисници и развивање на персонализиран пристап кон секој пациент.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде