Vrabotuvanje.com - Продажен персонал - Скопје - Нени Компани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен персонал

Скопје

Рок за пријавување:

 • Нени Компани

 
КРЕИРАМЕ КВАЛИТЕТЕН ПРОДАЖЕН ТИМ
 
 
Дококу имате желба и се чуствувате спремни да бидете дел од професионален и успешен тим, и да имате можност и практично да го примените своето знаење и искуство во директна продажба, аплицирајте за работа во бутикот која наскоро треба да се отвори - City Fashion Woman во Скопје Сити мол каде ке бидат застапени облека и аксесоари од светски познати брендови како Michael Кors, Furla, Versace jeans, Emporio  Armani, Armani Exchange, Fracomina, JOOP!... 
 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено минимум средно образование
 • Солидно познавање на Англиски или некој друг странски јазик
 • Основно познавање на MS Excel  и MS Word
 • Одлични комуникациски вештини
 • Позитивност и енергичност
 • Работно искуство (минимум една годинаво иста или слична дејност)
 
 
Работни обврски:
 • Продажба на високо квалитетна и брендирана  женска облека и аксесоари
 • Прием и изложување на роба
 • Тимска работа и позитивност
 • Самоиницијатива и позитивен пристап
 • Одржување на хигиена на малопродажниот објект
 • Евиденција на документи во малопродажба
 • Почитување на кодексот на Нени Компани
 
Услови за работа:
 • Можност за работа во одлични услови
 • Предност  за истакнување со амбициозност и посветеност
 • Основна плата, со дополнителна мотивација согласно продажниот резултат
 • Бесплатна обука од реномирана македонска консултанска компанијa

 

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со
Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “Продажен персонал”
 
 
Напомена: Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани
 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде