Vrabotuvanje.com - Возач на камион со полуприколка – шлепер - Скопје - VELITAN s.r.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на камион со полуприколка – шлепер

Скопје

Рок за пријавување:

 • VELITAN s.r.o.

VELITAN s.r.o. има потреба од следната работна позиција:

Возач на камион со полуприколка – шлепер

Потребни квалификации:

 • Завршено минимум средно образование
 • Претходно работно искуство на возење во земјите на ЕУ од најмалку 2 години ќе се смета за предност
 • Да знае самостојно и сигурно да управува со влекач со полуприколка
 • Да има доволно познавање од техника и механика на возилата
 • Да ги познава прописите за возење а.е.т.е.р. 
 • Да има основно знаење од англиски или германски јазик
 • Да знае да користи било која навигација и дигитален тахограф
 • Возачка дозвола Ц и Е категорија (да има возачка дозвола Ц – категорија пред 2009 година)


Личен профил:

 • Да е психички стабилен и безконфликтен
 • Да почитува дисциплина на фирмата


Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата по договор
 • Бонуси за надминати км над нормираните
 • Бонус за заштеда на нафта
 • Социјално и здравствено осигуран за цело време на траење на договорот

Место каде ќе се извршува работата
Турнуси од минимум 3 месеци. Се работи во земјите на EU.

 
Вашата биографија можете да ја испратите преку полето Аплицирај.
По доставените CV-jа  одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју во Скопје.

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде