Vrabotuvanje.com - Продавач во малопродажба - Скопје - Retail Group Balkans
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во малопродажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Retail Group Balkans

Станете дел од успешен тим!

RETAIL GROUP BALKANS е член на Групацијата Fawaz Alhokair, која застапува повеќе од 80 модни и lifestyle брендови во 17 земји, со малопродажна мрежа од 2.100 продавници низ Европа, Америка, Централна Азија, регионот Кавказ, како и Саудиска Арабија и Северна Африка.

Fawaz Alhokair е глобална компанија која со тек на годините оформи тим од врвни експерти со меѓународна експертиза и познавање на локалните пазари, и поради оваа причина најголемите и најуспешните брендови во светот го бираат Фаваз Алхокаир како деловен партнер на споменатите пазари.

Ако сте енергични, комуникативни, позитивни, ориентирани кон продажбата, ги следите модните трендови и сакате да работите во динамична средина, испратете ни ваша пријава за работно место во Скопје:

ПРОДАВАЧ ВО МАЛОПРОДАЖБА

 

Одговорности:

 • Примање, изложување и продажба на роба
 • Услужување на купувачи
 • Следење на продажбата, состојбата и квалитетот на производите
 • Следење на асортиманот на робата и желбите на потрошувачите
 • Работа на каса
 • Градење на професионален однос со купувачите

Останати услови:

 • Познавање на модата и следење на трендови
 • Тимска ориентација
 • Подготвеност за работа во смени и преку викенд
 • Изразени продажни вештини и љубезност
 • Врвни комуникациски вештини
 • Минимум средно образование
 • Компјутерско знаење (Windows, интернет, MS Office)
 • ​Познавање на англиски јазик

 

Начин на пријавување за работното место:

 • Пријавa со кратка биографија треба да се испрати во рок од 14 (четиринаесет) дена од денот на објава на конкурсот електронски преку полето Аплицирај.

Ненавремени и непотполни пријави нема да бидат земени за разгледување. 

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде