Vrabotuvanje.com - Ресторани за брза храна - Австрија - West Connect
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ресторани за брза храна

Австрија

Рок за пријавување:

 • West Connect

 

РЕСТОРАНИ ЗА БРЗА ХРАНА ШИРУМ АВСТРИЈА

Отворени се повеќе работни позиции за работа во ресторани за брза храна на повеќе локации: околината на Виена, Салцбург и Клагенфурт!

 

Услови кои треба да ги исполнувате:

 • Да поседувате европски (бугарски пасош)
 • Работно исуство во кујна ќе се смета за предност
 • Минимум основни познавања од англиски или германски јазик


Работни услови:

 • Платата изнесува 1510 евра месечно / бруто по колективен договор (околу 1210 нето)
 • 40 работни часа неделно и можност за прекувремена работа која дополнително се регулира 
 • Пријавени на полно работно време со австриско осигурување (пензиско и здравствено)
 • Платен годишен одмор од 5 недели
 • Сигурна исплата на 13ТА И 14ТА ПЛАТА (на секои 6 месеци добивате по 2 плати)
 • Сместувањето е обезбедено и изнесува околу 300 евра месечно по лице со вклучени сметки
 • Ви следува оброк во текот на работното време
 • Договор на 12 месеци со можност за продолжување!

 

ТРОШОЦИТЕ ЗА ПОСРЕДНИШТВО КОН АГЕНЦИЈАТА ЦЕЛОСНО ГИ ПОКРИВА РАБОТОДАВЕЦОТ!

Доставете ја вашата биографија на македонски или англиски јазик со прикачена фотографија преку полето Аплицирај со назнака

РЕСТОРАН ЗА БРЗА ХРАНА

За повеќе информации контактирајте не на 078 665 703, секој работен ден од 11 до 19 часот.
Локација: ул. Јордан Мијалков бр.46, кат приземје, стан бр. 3, Скопје (позади Рамстор)

АПЛИЦИРАЈТЕ ВЕДНАШ ЗА ВАШАТА ИДНИНА!

Агенција за посредување при вработување во земјата и странство ВЕСТКОНЕКТ со број на лиценца 08-3039/7 издадена од Министерство за труд и социјална политика

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде