Vrabotuvanje.com - Слаткарка - Скопје - Bella Vista - Lounge Bar & Restaurant
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Bella Vista - Lounge Bar & Restaurant

Restaurant Soul Kitchen Bar има потреба од следната работна позиција:
 
Слаткарка 

 

Потребни квалификации:
  • ССС
  • Пожелно претходно работно искуство на иста или слична позиција
  • Претходно работно искуство во декораци на слатки ќе се смета за предност
Опис на работа:
  • Приготвувaње и декорација на слатки торти, колачи
Личен профил:
  • Организираност и одговорност
  • Ведрост, љубезност и комуникативност
  • Лојалност, флексибилност и енергичност
  • Професионален однос кон работата 
 
Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето „Аплицирај“.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде