Vrabotuvanje.com - Слаткар/ка (со повеќегодишно искуство) - Скопје - КАПЕЛИ ГРУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Слаткар/ка (со повеќегодишно искуство)

Скопје

Рок за пријавување:

  • КАПЕЛИ ГРУП ДООЕЛ

BOB'S - објавува оглас за работа на позиција:

СЛАТКАР/КА СО ПОВЕЌЕГОДИШНО ИСКУСТВО
 

Потребни квалификации:

  • Минимум средно образование - предност завршено угостителско образование
  • Задолжително повеќе годишно искуство на иста позиција во ресторан, слаткара и сл.
  • Дополнителни сертификати и обуки од областа ќе се сметаат за предност

Опис на работни обврски и задачи:

  • Правење слатки, торти, колачи
  • Задолжен/а за производство на слаткарски производи

Плата: 40 000 денари 


​Сите заинтересирани да го испратат своето CV електронски преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде