Vrabotuvanje.com - Продавач во Малопродажен објект - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во Малопродажен објект

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

 
Kомпанијата ЃАК e формирана со идеја дека преку најпопуларните спортски брендови, препознатлива по услугата и стабилно работење, ќе внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето. Со најдолга традиција на пазарот, работиме успешно преку две децении.
 
Нашата цел е сигурно купување на спортска опрема и задоволство на нашите купувачи, додека континуитетот на стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.
 
Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во Србија и во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со континуирана цел за подобар придонес, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме кандидат за следното работно место:
 
Продавач во Малопродажен објект
Место на работа: Скопје
 
 
Главни одговорности:
 • Високо ниво на услуга и посветеност на купувачите
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект во согласност со стандардите
 • Професионална комуникација во работа со потрошувачите и останатите запослени
 • Спроведување на процедурите за изложување на робата
 
Потребни квалификации:
 • III или IV степен стручна спрема
 • Пожелно искуство во работа со луѓе
 • Познавање работа на компјутер
 • Флексибилност и подготвеност за работа со различни луѓе и работа под притисок
 • Прецизност и точност во работата
 
Можете да очекувате:
 • Работа во стабилна компанија
 • Динамична и стимулирана работна средина
 • Можност за континуирано усовршување и развој
 
 
Ве молиме Вашето CV и писмо за мотивација да ги пратите електронски, користејќи го полето
 
АПЛИЦИРАЈ
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на селекција ќе бидат контактирани.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде