Vrabotuvanje.com - Сметководител - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ


Детоил Доо СКОПЈЕ, објавува оглас за вработување за следна позиција:

Сметководител

Реон Куманово

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните потребни услови и карактеристики:

 • Високо образование од областа на економските науки
 • Пожелно работно искуство во областа на финансиско и материјално сметководство (книжења, трансфер и евиденција на финансиски средства, водење на сметковдствените и деловните книги, плаќања, банкови усогласувања, водење на наплата)
 • Познавање на Англиски јазик и работа со компјутер (Microsoft Office)
 • Одлично познавање и активно работење со апликациитe од MS Office пакетот и сметководствените апликации;
 • Активно следење и познавање на актуелните промени, случувања и законски регулативи во областа на финансиите и сметководството


Личен профил:

 • Одлични комуникациски вештини и способност за работа во тим, љубезност, трудољубивост, совесност
 • Одговорност во извршувањето на задачите и проактивен пристап кон работата.
 • Одговорна и лојална личност и позитивен став
 • Високо развиени аналитички и комуникациски способности
 • Упорност и насоченост кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Подготвеност за работа под притисок

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Аплицирај

Лице за контакт Горан Милошевски телефонски број 071/284-914

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде