Vrabotuvanje.com - Готвач - Скопје - Далма Фоод и кетеринг сервис дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Далма Фоод и кетеринг сервис дооел

Kога во 2005 година започна со работа Далма Фоод & Кетеринг Сервисот, „амбициозниот проект“ нè претвори во престижна кетеринг компанија, лидер во Скопје и пошироко, препознатлива по својот единствен стил, по извонредниот квалитет и конкурентната цена.

Секој детаљ од подготовката на храната, од визијата па сè до послужувањето за нас е исклучително важен. Нашата услуга е резултат на залагањето на врвни готвачи, организатори, келнери и друг персонал. Извонредно вкусната храна, секогаш подготвена од најсвежи производи, приготвена од врвни мајстори, сервирана според последните кулинарски трендови, е само дел од нашата богата понуда во која досега се увериле илјадници наши клиенти и нивните гости.

 
ГОТВАЧ
 
 

Потребни квалификации:

  • Завршено средно образование – предност завршено образование од областа на угостителство
  • Претходно работно искуство ќе се смета на иста позиција
  • Високо ниво на креативност

Личен профил:

  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Ведра личност, со позитивен став
  • Љубезност и педантност
  • Тимска работа и професионален однос кон клиенти

 

Доколку сте заинтересирани за оваа позиција, Ве молиме испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде