Vrabotuvanje.com - Оператор во CAM оддел - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во CAM оддел

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hi-Tech Corporation

Hi-tech Corp. објавува оглас за вработување на:

Оператор во CAM оддел

 

Работни задачи:

  • Процесирање на нарачки од клиенти и проследување на истите во производство
  • Тимска работа во смена и координација со колегите од другите смени и оддели

 
Потребни квалификации: 

  • Завршено високо образование (електро и машински)
  • Одлично познавање на англиски јазик
  • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа

 

Сите заинтересирани кандидати својата професионална биографија може да ја достават преку полето Аплицирај.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде