Vrabotuvanje.com - Хигиеничар - Скопје - Кола Логистика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Кола Логистика

 
 
Врз основа на член 22 и член 23 од Закон за работните односи , Друштво за транспорт, трговија и услуги КОЛА ЛОГИСТИКА ДООЕЛ увоз-извоз Скопје со седиште на ул.,,Качанички пат,, бр.254, Визбегово, тел:02 2656-770, објавува оглас за вработување за работно место:
 
Хигиеничар - 1 (еден) извршител
на определено време од 1 (еден) месец со можност за продолжување
 
 
Услови за вршење на работа:
  • ССС
  • Без работно искуство
 
Краток опис на работните обврски:
  • Се грижи за одржување на чистотата во работните простории 
  • Врши чистење на инвентарот во работните простории 
  • Ја одржува чистотата во ходниците, санитарните простории
 
Работната недела трае 5 работни дена, односно 40 часа неделно, од понеделник до петок. Од понеделник до петок работното време започнува во 07:00 часот а завршува во 15:00 часот. Основната нето плата изнесува 16.000,00 денари плус дел од плата за работна успешност.
 
Сите заинтересирани кандидати да испратат кратка биографија (CV) преку полето Брза Апликација во рок од 5 работни дена од 10.01.2019 година до 16.01.2019 година со назнака апликација за работно место Хигиеничар.
 
Изборот за соодветен кандидат ќе се врши во рок од:
Доколку се пријавиле до 200 кандидати за работното место изборот се врши во рок од 45 дена, од 201 до 500 кандидати изборот се врши во рок од 90 дена и над 500 кандидати изборот се врши во рок од 120 дена, по истекот на рокот за пријавување. 
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде