Vrabotuvanje.com - Ракувач со калапи / алати за преработка на пластика - Скопје - ТЕ-ТЕ ПЛАСТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со калапи / алати за преработка на пластика

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТЕ-ТЕ ПЛАСТ
 
 

ТЕ-ТЕ ПЛАСТ д.о.о.е.л. е извозно ориентирана компанија која што се занимава со изработка на алати/калапи за бризгање/дување пластика, лиење на алуминиум и сериско производство и монтажа на компоненти од пластика. 

За потребите на Секторот за процесирање на пластика нудиме можност за ангажирање на определено време на кандидат за следната позиција:

РАКУВАЧ СО КАЛАПИ/АЛАТИ ЗА ПРЕРАБОТКА НА ПЛАСТИКА​

 
Основни задолженија и одговорности:
 • Монтажа/демонтажа на алат/калап на машина за преработка на пластика
 • Стартување на процес на производство
 • Контрола на тек на работа на машина за бризгање/дување
 • Контрола на опрема 
 • Контрола на квалитет на добиен производ 
 
Квалификации и компетенции:
 • Средна стручно спрема
 • Со работно искуство
 
Способности:
 • Способност за работа во тим
 • Одговорност
 • Способност за работа под притисок
 
Избраните кандидати ќе имаат пробна работа и обука.
 
Што нудиме?
 • Нето плата во висина од 25.000 денари
 • Предизвикувачко и технолошки напредно работно опкружување 
 • Можност за професионален развој во согласност со меѓународни стандарди за квалитет
 
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат и да достават свое CV со назнака „РАКУВАЧ СО КАЛАПИ/АЛАТИ ЗА ПРЕРАБОТКА НА ПЛАСТИКА“ преку полето Брза Апликација.
Само селектираните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.
 
Те-Те Пласт д.о.о.е.л.
Ул. Борис Трајковски 135,1000 Скопје
T: +389 2 2467 741, Ф: +389 2 2467 742
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде