Vrabotuvanje.com - Правник / Практикант - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Правник / Практикант

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Врз основа на ЈАВЕНИОТ ПОВИК ОД АВРСМ за  Практикантство

Приватната Агенција за вработување “ VRABOTUVANJE HR SOLUTIONS ” 
Објавува оглас за 

ПРАВНИК / ПРАКТИКАНТ

Потребни услови:

  • ВСС- Правен факултет
  • Солидно познавање англиски јазик
  • Невработени лица до 34 години евидентирани во АВРСМ

 

Потребни способност и вештини:

  • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
  • Планирачки и организациски способности
  • Одговорност, посветеност и истрајност во работата
  • Флексибилност за индивидуално и тимско работење
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде