Vrabotuvanje.com - Комерцијалист/Дистрибутер - Скопје - Хантерс ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист/Дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

  • Хантерс ДООЕЛ Скопје


​Фабрика за производство на чорапи, лоцирана во Визбегово има потреба од лице за работна позиција:
 

КОМЕРЦИЈАЛИСТ-ДИСТРИБУТЕР

 

Потребни квалификации:

  • Минимум ССС
  • Возачка дозвола Б категорија
  • Претходно работно искуство како комерцијалист-дистрибутер 

Опис на работни задачи:

  • Испорака на производи до продажните места, повлекување и заменување на доставените производи и прием на нови нарачки 
  • Посетување на продажните места согласно утврден план и динамика и евиденција на продадените количини
  • Евиденција за доставени, повлечени и заменети производи 
  • Воспоставување на деловна соработка преку создавање на мрежа на продажни места за дистрибуција и пласман, со обврска за следење на  реализирањето на деловната соработка со овие продажни места 

Плата по договор

Сите заинтересирани кандидати можат да пратат своја кратка биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде