Vrabotuvanje.com - Online Маркетинг Менаџер - Скопје - Sport Vision
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Online Маркетинг Менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Sport Vision

Проверете зошто нашиот слоган е НИЕ СМЕ ЕКИПА и аплицирајте  за работно место:

ONLINE МАРКЕТИНГ МЕНАЏЕР

 Главни задачи:
 • Креирање на стратегија за зголемување на online продажбa
 • Развивање на нови содржини со цел развој на интернет трговијата и унапредување на корисничкото искуство
 • Планирање и реализација на продажни активности во интернет продавница
 • Анализа на продажба и изработка на месечни и годишни планови за интернет продавница
 • Координација на активностите на сите членови на тимот за E-commerce
 • Раководење со маркетиншки активности од домен на E-commerce работење 
 
Квалификации за пријава:
 • ВСС
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на интернет технологиите кои се користат во online продажбата
 • Напредно користење и познавање на социјални мрежи како канали за огласување (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube...) 
 • Напредно користење на MS Office пакетот
 • Познавање и користење на Google AdWords сервиси
 • Пожелно искуство во дигитален маркетинг или во интернет продажба
 • Пожелно искуство во Adobe Creative Suite
 
Вештини:
 • Аналитички способности
 • Проактивност 
 • Способност за работа под притисок
 • Комуникациски, преговарачки и презентациски вештини
 
Нудиме:
 • Динамична и предизвикувачка работна средина
 • Можност за професионален развој во доменот на дигиталниот маркетинг
 • Стимулативни услови за заработка

 

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови, пратете ја Вашата пријава со детална биографија преку полето Брза Апликација
Конкурсот е отворен до 27.03.2019 година.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде