Vrabotuvanje.com - Специјалист за малопродажба - Скопје - НЕОТЕЛ ДОО увоз-извоз
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за малопродажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • НЕОТЕЛ ДОО увоз-извоз

 

Друштво за телекомуникации и услуги НЕОТЕЛ ДОО увоз-извоз Скопје има потреба од вработување на следната позиција:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА МАЛОПРОДАЖБА​

 
Квалификации:
 • Завршено високо образование
 • Претходно работно искуство во продажба на услужни дејности
 • Основни познавања на информатички и телекомуникациски технологии
 • Компјутерски способности – Excel, Word, Power Point
 • Поседување возачка дозвола (Б–категорија)
 
Главни одговорности:
 • Планирање и организирање на продажни активности со партнерската мрежа на НЕОТЕЛ
 • Следење на продажбата и преземање на активности за унапредување на истата
 • Грижа за клиентите и следење на реализацијата на договорите
 • Учество во реализација на маркетинг кампањи и активности со цел соодветно информирање на клиентите за продуктите и тековните понуди на Компанијата
 • Согледување/Истражување на пазарот и конкурентите;
 • Редовни извештаи со Раководителот на продажба;
 
Вештини и способности:
 • Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти и градење однос со потрошувачи
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 
Доколку ги имате горенаведените карактеристики, испратете ни ја Вашата биографија
преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде