Vrabotuvanje.com - Столар - Скопје - Даниел Руцхти ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Даниел Руцхти ДООЕЛ

Друштвото Даниел Руцхти ДООЕЛ Скопје е Швајцарска компанија која е една од водечките компании во регионот во делот на производство на ПВЦ и Дрвени прозори и врати, чии прозводи се исклучиво наменети за Швајцарскиот и западниот пазар. Друштвото се наоѓа во индустриска зона Визбегово, на 5 км од центарот на Скопје и брои 90 работници. 
Се работи со современи машини и во простран погон.

Столар

Потребни квалификации:

 • Образование - четврт степен
 • Пожелно е работно искуство но не е задолжително
 • Работа во производство на прозори и врати, ПВЦ или Дрво, работа со масивно дрво, изработка на мебел ќе се смета за предност
 • Пожелно познавање на странски јазик (англиски или германски)

Одговорности и задачи:

 • Работа во производство на ПВЦ или дрвена столарија: сечење и димензионирање на материјал, лепење, склопување, ставање оков, шмирглање, фарбање, ракување со машини, пакување и товарење, 
 • Способност за читање на техничка документација
 • Способност за прецизна работа со детали
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови

Личен профил:

 • Прецизност во работата 
 • Вредна и одговорна личност 
 • Лојалност, флексибилност и енергичност 
 • Способност за индивидуална и тимска работа 
 • Способност за работа под притисок на зададените рокови

Ние нудиме:

 • Период на обука - три месеци нето плата 18500 МКД, потоа 21500 МКД.
 • Pабота во интернационална компанија, во динамична атмосфера, со можност за персонален и професионален развој.
 • Регрес на крај на година;
 • Следат бонуси и унапредувања  во зависност од достигнувањата на работникот
 • Работа во смени. Од 06:00 до 14:00 часот и од 14:00 до 22:00 часот

Доколку сте заинтересирани да станете дел од овој тим направете разлика и пријавете се.

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови потребно е да го достават своето CV преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде