Vrabotuvanje.com - Административен работник за декларации - Скопје - АД ЕВРОПА Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник за декларации

Скопје

Рок за пријавување:

AД Европа: Слатка бајка на вкусови кои гарантираат уживање

Уживајте во вкусот кој ги поминува границите и ги надминува вашите очекувања

AД Европа е компанија која остава свој белег на голем број генерации и тоа признание гордо го носи повеќе од 135 години, што ја прави една од најстарите компании во кондиторската индустрија на Балканот. Така, пренесувајќи го искуството и зголемувајќи го квалитетот низ повеќе генерации, таа станува она што е денес – стабилна индустриска компанија со продажба на своите производи на странски и домашен пазар.

АД ЕВРОПА објавува оглас за работно место:
 

Административен работник за декларации

 


Клучни задачи и одговорности: 

 • Изработка на текст за декларации
 • Печатење на декларации
 • Водење на евиденција и архивирање на изработени декларации
 • Навремена нарачка на репроматереријали за печатење
 • Други работни задачи делегирани претпоставените раководители
 
Вештини и способности: 
 • Развиени организациски способности и способности за планирање 
 • Способност за ефективно и ефикасно работење
 • Брзина, прецизност, точност и посветеност на работата
 • Развиени комуникациски вештини
 • Способност за тимска работа​


Потребни квалификации:

 • ССС
 • Одлично познавање и работа со компјутери, принетери, интернет и MS Office пакет
 • Основно познавање на Photoshop и Illustrator  
 • Претходно работно искуство на исто или слично работно место се смета за предност


Компанијата нуди:

 • Можност за вработување на неопределено време
 • Можност за стручно усовршување
 • Можност да ја развивате својата кариера во добро позната компанија со долгогодишна традиција
 • Динамична работа во професионално окружување
 • Редовни месечни примања, надоместоци и бенефиции 
 

Само избраните кандидати ќе бидат повикани на селективно интервју и тестирање.
Сите заинтересирани кандидати своите биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде