Vrabotuvanje.com - Илустратори/ Технички цртачи - Скопје - Герман Дравингс ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Илустратори/ Технички цртачи

Скопје

Рок за пријавување:

 • Герман Дравингс ДООЕЛ

 

GermanDrawings има потреба од следната работна позиција​

 
Илустратори/ Технички цртачи (5 извршители)
 
Кандидатите треба да ги извршуваат следните работни задачи:
Изработка на архитектонски и технички цртежи од типот на:
 • - Основа на објект
 • - Фасаден поглед на објект
 • - Пресек на објект
 • - Ситуација на објект
 
Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:
 • - Завршено образование или стручна обука од областа на архитектура, дизајн на ентериер, градежен техничар, техничко цртање и слично образование
 • - Работно искуство и познавање CAD софтвер, софтвер за графичка/векторска илустрација
 • - Професионална посветеност и одговорност во работата
 • - Подготвеност да работи во тим
 • - Солидно познавање на Англискиот јазик во вербална и пишана форма
 • - Познавање на Германскиот јазик ќе се смета како предност​
 
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат со испраќање на својата биографија преку полето Брза Апликација најдоцна до 31.08.2019.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде