Vrabotuvanje.com - Работници во производство - Охрид - Братство Охрид
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници во производство

Охрид

Рок за пријавување:

  • Братство Охрид

Братство Охрид е единствена компанија на овој регион за производство за мерни трансформатори со среден и низок напон. Братство е наследник на добропознатиот гигант ЕМО Охрид, но со посовремена опрема.

Имаме потреба од работници за работно место монтер на мерни трансформатори.

МОНТЕР НА МЕРНИ ТРАНСФОРМАТОРИ​

 

ОПИС НА РАБОТНА ПОЗИЦИЈА:

  • Работните обврски опфаќаат припрема, монтажа и лиење на трансформатори како и изработка на намотки. 

 


Потребни квалификации И ВЕШТИНИ:

 

  • Пожелно е завршено средно стручно (техничко) образование
  • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
  • Прецизност и навременост во извршување на дадените задачи
 

Доколку ги исполнувате бараните услови Ве повикуваме да ги испратите Вашата биографија и писмо за мотивација преку полето Брза Апликација.

Веб страна: http://www.bratstvoinox.com.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде