Vrabotuvanje.com - Дипломиран инженер архитект - планер - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран инженер архитект - планер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
 
 
 
ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и други ДОО (ГЕИНГ) е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје има потреба од вработување на:

 
Дипломиран инженер архитект - планер
 
 
Потребни квалификации:
 • Образование: ВСС – Архитектонски факултет. 
 • Работно искуство: миниум 5 години 
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија 
 • Познавање на англиски јазик (пишување и комуникација)
 • Познавање на компјутерски алатки: MS Office и AutoCAD 2D/3D, Интернет алатки.
 
Дополнителни квалификации/вештини/познавања:
 • Одлични интерперсонални, комуникациски и аналитички способности, организираност и систематичност во работата, способност за работа со интердисциплинарен тим.
 • Познавање на релевантна важечка законска регулатива.
 • Поседување на овластување за изработка на планска документација.
 • Ќе се смета за предност поседување на овластувања од областа на архитектурата – проектирање, ревизија, надзор.
 
Опис на работни задачи:
 • Изработка на урбанистичка планска и проектна документација.
 • Изработка на документација за областана архитектурата.
 
Вашата биографија, мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите преку полето Брза Апликација или по пошта на адреса: ул. Борис Трајковски  бр. 111 Скопје најдоцна до 31.10.2019
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде