Vrabotuvanje.com - Лиценциран шпедитер - Скопје - Чеза Комерц ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лиценциран шпедитер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Чеза Комерц ДОО

 

 

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ има потреба од:

Лиценциран шпедитер
Сектор Логистички услуги

 

Опис на работната позиција:

 • Царинење на роба во согласност со политиката и принципите на компанијата и важечкиот царински закон
 • Прием на документација за сместување на камиони во царински магацин, извозно и увозно царинење на роба врз основа на генерални и конкретни налози од страна на Секторот за планирање на залиха или Менаџерот за Дивизија и договорни клиенти
 • Следење на царински и надворешно трговски прописи 
 • Соработка со царински испостави, инспекциски служби и клиенти
 • Присуство за време на царински преглед на роба
 • Останати задачи доделени од претпоставениот 

Што очекуваме?

 • Основни услови: минимум ССС, лиценца за царинско застапување, работно искуство на иста позиција минимум 3 години, одлично познавање на EXIM, одлично познавање на Microsoft Office, одлично познавање на Англиски јазик  
 • Корпоративни компетенци: Професионалност, тимска работа, посветеност, иницијатива, способност за решавање на проблеми, организираност, комуникативност 
 • Општи компетенци: Задолжително поседување на возачка дозвола - Б категорија  Вашата професионална биографија (CV) и писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака на апликацијата “​За работно место лиценциран шпедитер”.​

Напомена:

Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во огласот да не аплицираат.
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде