Vrabotuvanje.com - Возач / Доставувач - Скопје - Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач / Доставувач

Скопје

Рок за пријавување:

 • Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола

Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола има потреба од следната работна позиција

 
Возач/ Доставувач​
За реон Скопје
 
Позиција во организациската структура:
 • Достава на роба по претходна нарачка во одреден реон
 
Опис на работата: 
 • Врши квалитетна и навремена достава на роба
 • Превземање на поврат од доставно место 
 • Грижа за документација
 • Грижа и домаќинско однесување спрема возилото и робата
 • Одлична услуга на клиенти, комуникациски и организациски способности и целосна доверливост
 • Работа во пријателска и динамична работна средина
 
Потребни квалификации:
 • ССС
 • Претходно работно искуство на достава на готови производи во трговска мрежа ќе се смета за предност
 • Пожелно е искуство во работа со возила, познавање на дистрибуција и комерцијален пазар
 • Задолжително возачка дозвола Ц – категорија 
 
Ние нудиме:
 • Редовна месечна плата од 20.000 до 27.000 ден./нето
 • Месечни бонуси согласно поставените таргети и КПИ


Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде