Vrabotuvanje.com - Машинец за одржување на графички машини и работник на машини - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинец за одржување на графички машини и работник на машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио
 
 
 
Арт Принт Студио Заштитна, има потреба да вработи: 

МАШИНЕЦ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ГРАФИЧКИ МАШИНИ и РАБОТНИК НА МАШИНИ 
 

Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од машинец во печатница со оффсет машини, машини за доработка, плотери ... 
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес за работа со машини, напредување и отклонување на дефекти (Се работи заедно во тим, има искусни лица кој работат со вас)
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата 
 • Отклонување на дефекти вон работно време
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 

Лицето ќе ги има следниве задачи: 
 • Да сервисира и превентивно да ги одржува во работна кондиција Офсет машините, Машините за препрес, машините за печатење за постпрес и испорака
 • Помош и работни обврски со останатите вработени за изработка на печатени продукти во печатницата
 • Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем. 
Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „МАШИНЕЦ”. 
Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде