Vrabotuvanje.com - Дизајнер/припресс и организатор на дизајн секторот - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дизајнер/припресс и организатор на дизајн секторот

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио
 
 
 
Арт Принт Студио, има потреба да вработи: 
ДИЗАЈНЕР/ПРИПРЕСС И ОРГАНИЗАТОР НА ДИЗАЈН СЕКТОРОТ 


 
Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од организатор во дизајн/припрес секторот во печатница со оффсет, дигитални и плотер активности 

За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес за работа со луѓе
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим и организаторски способности
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја 

Лицето ќе ги има следнива задачи: 
 • Да организира и контролира дизајнерски, препрес, печатење, постпрес и испорака.
 • Организирање на дизајнерите, лично организирање, координирање со производство за навремено предавање на плочи и фајлови за понатамошниот процес, принт или доработка
 • Организирање на фајлови во сервер
 • Креативен пристап кон дизајните
 • Развој на packaging design
 • Развој на концепт дизајни – typography, minimalisam, web design, 
 • Следење на најнови дизајн трендови
 • Поддршка на школи за графички дизјнери со практична настава
 • Способност за учество и презентација на состаноци
 • Графичко и техничко развивање на принт продукти со тим
 • Сериозна подготовка за работење со клиенти од Швајцарија, Австрија, Шведска, Малта... 
 

Преку превземање информации и координација со главниот организатор ќе го испланира денот на графичките дизајнери и дел од другите вработени врзани за потребите на графичкиот сектор. 

Почетна плата НАД 24.000 денари. 

Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем, а посебно со влагување на пазарите на Европска унија. 

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „Мастер Дизајнер и Организатор”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде