Vrabotuvanje.com - Конфекциски работници - Скопје - Окитекс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Конфекциски работници

Скопје

Рок за пријавување:

  • Окитекс

Врз основа на чл.22 и чл.23 од Законот за работни односи ОКИТЕКС ДОО Скопје, ул.50 Дивизија бр.12 општина Центар, Скопје има потреба од работници со Договор за вработување на определено време за:

КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ 
Конфекциски работници - шивачи  во Сектор за производство со ССС, со или без работно искуство. 
 

На сите заинтересирани кандидати кои се без искуство ќе им биде обезбедена потребната платена обука согласно работното место.
 
Работното време е од 07-15 часот согласно ЗРО за работно време.
 
Рокот за пријавување се 10 работни дена, изборот ќе се изврши согласно чл.23 став 2 од ЗРО.

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас испратете го Вашето CV преку полето Брза Апликација или по пошта на ул.50
Дивизија бр.12 Скопје,
 
Контакт: 02/3296-235; правна служба – локал 34
Времетраење на Огласот е 10 дена од објавувањето.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде