Vrabotuvanje.com - Алатничар - Охрид - KOSTAL Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Охрид

Рок за пријавување:

 • KOSTAL Group

КОСТАЛ е денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголемите производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, VW, Мерцедес, Порше, Тесла и Ролс-Ројс. 
 
Дали е важно за Вас, како што е и за нас, процесите континуирано да се унапредуваат и подобруваат, а работата со напредните технологии да стане дел од вашето секојдневие? 
 
Дали сакате да го збогатите вашето професионално и животно искуство во рамките на Компанија која овозможува професионален и личен напредок., обезбедувајќи  истовремено баланс помеѓу работата и приватниот живот.
 
Со нас – КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА, можете да направите разлика!
 
КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА има потреба од 
 
Алатничар
 

Работни задачи и одговорности: 
 • Врши превентивно/предиктивно одржување 
 • Поправка и контрола на алатите за вбризгување на пластика и контролирање на извршено одржување
 • Дијагностицирање на проблемите на алатите за вбризгивање на пластика и изнаоѓа понатамошни решенија за избегнување на идни проблеми (прилагодување, замена или поправка на делови од алатот) 
Образование, искуство, вештини:
 • ССС машинска струка, 
 • +2 годишно искуство како алатничар
 • Способност за користење на електричен и машински рачен алат.  
 • Дијагностицирање на проблеми со опрема, замена на соодветни делови и нивно тестирање
 • Познавање на Microsoft Office производи 
 • Познавање на англиски јазик (чита, пишува, говори);  
 • Работа во смени
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за “Алатничар" преку полето Брза Апликација.
 
КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
 
Краен рок за пријавување: 17 Ноември, 2019
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде