Vrabotuvanje.com - Магационер - с.Вакав, Кратово - МАГРОНИ ДОО - Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

с.Вакав, Кратово

Рок за пријавување:

  • МАГРОНИ ДОО - Скопје


МАГРОНИ ДОО - Скопје е една од водечките македонски компании за производство и дистрибуција на природна минерална и изворска вода, освежителни безалкохолни и алкохолни пијалаци.

Нашиот успешен тим има потреба од извршител за позицијата:

Магационер (1 извршител)

Локација на работното место е фабрика во с.Вакав, Кратово, со обезбеден превоз од Скопје и Куманово
 

Кандидатот ќе биде одговорен за:
  • Прием и издавање на готов производ во магацин за готов производ
  • Управување со процесот на складирање и менаџирање на останатите вработени во смена во магацинот 
  • Логистичка поддршка на секторите за продажба и дистрибуција
 
Барања за позицијата:
  • Средно образование 
  • Задолжително искуство со работа на компјутер (Microsoft Office и Internet)
  • Возачка дозвола од Б категорија
  • Одговорност, комуникативност и способност за работа во тим 
  • Работно искуство на слична позиција ќе се смета за предност
Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација најдоцна до 12.11.2019. 
Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде