Vrabotuvanje.com - Кројачи и Шивачи (м/ж) - Скопје - ЈОСИБА-ПРОТЕКТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Кројачи и Шивачи (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЈОСИБА-ПРОТЕКТ
 • Адреса: ул. 1520, бр.260, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.josiba.mk
 
 
Поради проширување на тимот, конфекцијата на фирмата ЈОСИБА - ПРОТЕКТ од Скопје има отворени 7 работни места за амбициозни кандидати/ки на неопределено време за следните работни позиции:
 
КРОЈАЧИ (2 Позиции) - со или без работно искуство
ШИВАЧКА (5 Позиции) - со работно искуство (права машина, двоигловка)
 

Квалификации:

 • Средна стручна подготовка
 • Kомуникациски и социјални вештини

Основни задолженија и одговорности за кројач:

 • Прием на налог
 • Подготовкa за кроење на налог
 • Управување со мотор за кроење

Основни задолженија и одговорности за шивачка:

 • Употреба на права машина
 • Употреба на машина двоигловка

Очекувани способности и вештини:

 • Организирање и контрола на работата
 • Пополнување техничка документација, како и водење на основна евиденција на истата
 • Грижа за исправност на опремата и машините
 • Извршување на работата според правила и прописи утврдени со закон за безбедност при работа, како и заштита на здравјето при работа
 
Работно време од 07.30 до 15.30
 
Вашата апликација испратете ја преку полето Брза Апликација или на mail: info@josiba.mk или на телефон 02 2614 -151.
 
Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде