Vrabotuvanje.com - Раководител на продавница - Тетово - Тетово - Mega Auto Parts
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на продавница - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • Mega Auto Parts

 

Mega Auto Parts има потреба од следната работна позиција

Раководител на продавница

Реон - Тетово


​Потребни квалификации:
 • Образование: ВСС
 • Минимум 3 години претходно работно искуство во малопродажба;
 • Дополнително работно искуство со административни процедури, продажба и менаџирање на тим;
 • Познавање на работа со компјутери; работа на каса, и подготовка на извештаи; MS-Office пакет (Word, Excel).

Главни задачи и одговорности:

 • Постигнување на поставени таргети;
 • Организирање на вработените и продажбата;
 • Надгледување на работата на продавачите;
 • Продажба и комуникација со клиенти;
 • Ажурно ивршување на административните задачи;
 • Преземање одговорност за работењето на продавницата.

Личен профил и посакувани способности и вештини:

 • Организациски вештини и способност за управување со тим;
 • Професионалност во работењето, висок морал и деловна етика;
 • Лојална личност, ориентирана кон остварување на целите;
 • Професонално презентирање на производите;
 • Способност за решавање на конфликти;
 • Високо ниво на комуникативност.

Очекувани карактеристики:

 • Мотивирање на тимот;
 • Упорност, стремење кон постигнување на целите;
 • Прилагодување на нови методи и процедури;
 • Интерес кон спорт како и познавање на спортот.
   

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде