Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Инструментарка; Медицинска сестра - Анестетичарка; Рентген техничар - Скопје - Неуромедика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра - Инструментарка; Медицинска сестра - Анестетичарка; Рентген техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Неуромедика


 

БОЛНИЦА НЕУРОМЕДИКА, првиот приватен медицински бренд во Р. Македонија кој успешно работи веќе 28 години, објавува оглас за следните работни позиции:

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА - ИНСТРУМЕНТАРКА
МЕДИЦИНСКА СЕСТРА - АНЕСТЕТИЧАРКА
РЕНТГЕН ТЕХНИЧАР


Потребни квалификации:

 • Медицинско образование
 • Лиценца за работа во дејноста
 • Претходно работно искуство на иста позиција
 • Работа со компјутери


​Личен профил:

 • Организираност и одговорност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови

 
Ние Ви нудиме одлични услови за работа и пријатна работна атмосфера.


Кандидатите потребно е да го достават своето CV (кратка биографија на македонски јазик со фотографија) преку полето "Брза Апликација" со наслов на позицијата за која аплицирате, на самото CV.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде