Vrabotuvanje.com - Видео Едитор - Скопје - Скопје - СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Видео Едитор - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

  • СЕТЕК Се од Техника ДООЕЛ Скопје

Поради потреба од нов кадар во Скопје, СЕТЕК СЕ ОД ТЕХНИКА има потреба од

Видео Едитор - Скопје 

Ви нудиме вработување и одлични услови за работа, 
можност за професионална надоградба и напредување.

Вие знаете дека со избор на компанија како Сетек Се Од Техника правите 
чекор во вистинската насока. 

Ве покануваме да станете дел од нашиот тим.

 
Потребни квалификации:
  • Активно познавање на  следниве програми: Adobe Premiere, After Effects, Audtion Adobe Photoshop, Office
  • 2+ години работно искуство
  • Како предност ќе се земе доколку кандидатот има познавање на некој 3D software (Maya, CINEMA 4D,3DMax…) за моделирање на некој од нашите продукти (машини за перење, сушење, мали кујнски апарати...)  

Опис на работно место: 
  • Едитирање/креирање на креативни кампањи, од идеја до реализација- compositing, effects, motion typography 
*Кандидатите треба да имаат пасија за креативност, анимациските вештини(творби) кој ќе бидат поврзани со добар графички дизајн, Внимавање на најситни детали и постигнување на договорените проекти во договорената временска рамка.
 

Сите заинтересирани кандидати треба да го достават своето CV и проекти на кој работеле досега.
Вашата кратка биографија испратете ја преку полето Брза Апликација со наслов “ЗА ВИДЕО ЕДИТОР”.
Ве молиме без телефонски јавувања. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде