Vrabotuvanje.com - Магацински работник - Скопје - Перпетуумобиле Клининг
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магацински работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • Перпетуумобиле Клининг


 

ДПТП ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ КЛИНИНГ за потребите на ЛЕК Скопје вработува лице за позиција
МАГАЦИНСКИ СЛУЖБЕНИК (м/ж)

 
Работната позиција вклучува: 
 • Прием, истовар и складирање на стока во магацинот
 • Манипулација со роба во кругот на магацинот а во согласност со поставениот план, процедури и по налог на претпоставениот
 • Подготвување на нарачки за клиенти 
 • Издавање и товарање на стока од магацинот
 • Уредно водење на евиденција за примена, припремена и издадена роба
 • Обезбедување на добри услови на складирање и одржување на ред и хигиена во магацинот
 • Почитување на правилата и процедурите во работењето 
Потребни квалификации: 
 • Минимум ССС образование 
 • Возачка дозвола минимум Б категорија 
 • Познавање на работа со компјутери
 • Претходно работно искуство во магацинско работење ќе се смета за предност
 • Пожелно е искуство со управување со вилјушкар
Личен профил:
 • Вредна и одговорналичност 
 • Професионалност
 • Подготвеност за тимска работа 

​Сите заинтересирани кандидати можат да испратат биографија (CV) преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде