Vrabotuvanje.com - Куќна помошничка - Скопје - Магенми ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куќна помошничка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Магенми ДООЕЛ

Се бара куќна помошничка со познавање на англиски јазик во Скопје.

КУЌНА ПОМОШНИЧКА

Опис на работните задачи:

  • Одржување и вршење на дневна хигиена на стан во големина од 100 м2 во Скопје, населба Аеродром, кое се состои од чистење, миење на садови, перење на алишта и постелнина, пеглање и распоредување на истите, како и останати активности поврзани со хигиената на домот;
  • Еднаш неделно генерално чистење на домот;
  • Грижење за куче и две мачки (носење на кучето на дневни прошетки и давање храна на милениците);
  • Правење покупки по потреба.

Личноста која е заинтересирана за оваа позиција треба да ги исполнува следните услови:

  • Да знае да комуницира на англиски јазик;
  • Да е љубител на животни;
  • Да биде доверлива;
  • Да поседува возачка дозвола - Б категорија.

 

*Работниот однос ќе биде заснован на половина работно време.
*Нудиме атрактивен надомест.
*Дневното работно време поминато во работен ангажман е по договор.

Сите заинтересирани да го испратат своето резиме преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде