Vrabotuvanje.com - Адвокат/Стручен соработник - Скопје - ЛАЗОВ БАДЕВА АДВОКАТИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Адвокат/Стручен соработник

Скопје

Рок за пријавување:

  • ЛАЗОВ БАДЕВА АДВОКАТИ

Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје има потреба од следната работна позиција

АДВОКАТИ/СТРУЧНИ СОРАБОТНИЦИ​

Потребни квалификации:

  • Завршени три годишни правни студии и мастер студии по право;
  • Положен правосуден испит;
  • Со или без работно искуство;
  • Познавање на Англиски јазик;
  • Познавање на компјутерски вештини (MS Office);
  • Способност за тимска работа;
  • Способност за работа во динамична околина;
  • Самоиницијативност, лојалност и професионалност.


*Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје  нуди комплетна програма за прилагодување и вовед во работата.

*Нуди одлична можност за стучно усовршување во областа на правото и континуиран професионален и личен развој преку динамична работна околина.


Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат погоренаведените услови, своето CV можат да го испратат преку полето Брза Апликација.

Аплицирај и стани дел од тимот на Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје.

Повеќе информации за адвокатското друштво можете да најдете на www.lba.mk .

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде