Vrabotuvanje.com - Диспечер - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

GULF има потреба од Диспечер во патен сообраќај
 
 

Потребни квалификации:
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување возачка дозвола Б категорија ќе се смета за предност
   
Обврски и одговорности:
 • Го организира утоварот, логистиката, време на утовар и истовар на примените налози за утовар согласно изготвен распоред;
 • Комуницира со возачи по однос на налозите за утовар, ги известува за место, време и специфики на утоварот и истоварот;
 • Ги контролира возачите при наложените утовари – истовари им асистира при евентуални застои и ги известува заинтересираните страни за евентуални промени во време на утовар/истовар;
 • По потреба и налог комуницира со клиенти за организирање на испорака:
 • Води ажурирана листа за задолжени возила (влекачи, цистерни) и опрема по возач;
 • Води ажурирана на примени, испорачани и реализрани нарачки за утовар согласно распоред.
 
Вештини и способности:
 • Добри организаторски способности, висока способност за комуникација, совесност, смиреност, флексибилност, упорност, амбициозност и посветеност во работата, способност за тимска работа и работа под притисок.

Вашето резиме доставете го преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде