Vrabotuvanje.com - Контролор - Велес - БРАКО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Велес

Рок за пријавување:

 • БРАКО ДООДПТУ Брако ДОО од Велес има потреба од:
 
КОНТРОЛОР (ЗА ВЛЕЗНА, ПРОЦЕСНА И ЗАВРШНА КОНТРОЛА)
 
 
 
Работни задачи:
 • Вршење на влезна, процесна и завршна контрола со помош на различни мерила и постапки
 • Подготовка на соодветна документација за евидентирање на спроведената контрола;
 • Активно учество во управување со неусогласени делови, полупроизводи и производи
 • Активно учество во процесот на справување со рекламации од клиенти и рекламации до добавувачи
 • Имплементација на барањата на системот за управување со квалитет поврзани со работната позиција, барањата на клиентите и пренесување на потребните информации до сите вклучени во процесот.
 
Потребно Образование, Вештини и Способности:
 • Мин.ССС – предност техничките насоки;
 • Основно познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на работа со MS Office;
 • Работно искуство во областа контрола на квалитет се смета за предност;
 • Подготвеност за работа во динамична средина;
 • Ефективност, ефикасност и одговорност при исполнувањето на обврските;
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност;
 • Тимска работа и кооперативност.
 
Што нуди работното место:
 • Можност за стекнување знаење и искуство од искусни обучувачи, долгогодишни членови на тимот на БРАКО, добар социјален пакет, продолжување по стапките на нашите партнери во задоволување на барањата на купувачите насекаде во светот. 
 
Сите заинтересирани да испратат CV преку полето Брза Апликација.
 
Ќе бидат контактирани само кандидатите што ќе се изберат за на интервју.
Прашања и повеќе информации на тел. 075 293 691.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде