Vrabotuvanje.com - Специјалист за продажба - Скопје - KC Home
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • KC Home

KC HOME е модерен концепт кој нуди разновидни производи и услуги, вклучувајќи керамика, санитарија, кади и туш кабини, текстил и други производи. Со докажано 30 годишно искуство и со посветен тим, KC HOME by Kaleceramica обезбедува иновативна атмосфера овозможувајќи професионален развој.

КАРИЕРА во KC HOME by Kaleceramica

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА

KC Home нуди: 

 • Современа опрема
 • Разновидна средина
 • Можност за професионален развој
 • Конкурентна плата
 • Целосна поддршка во позитивнен амбиент

Вештини:

 • Релевантни способности во областа на дизајнот
 • Добри промотивни, комуникативни и аналитички вештини
 • Течна и коректна комуникација со клиентите
 • Искуство во областа на продажба и услуги на клиенти со минимум 5 години
 • Неопходно познавање на македонскиoт јазик
 • Подготовка и презентација на решенија и понуди
 • Етичен и професионален однос
 • Одлично управување со времето, интерлични и организациски вештини
 • Солидно познавање на англискиот јазик и добро познавање на Microsoft Office пакетот

Предност имаат кандидатите:

 • Со искуство во истата област
 • Завршено високо образование ВСС (Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер/Архитектонски факултет, Академија за дизајн)
 • Солидно познавање на технички програми за цртање
 • Релевантни способности во областа на дизајнот
 • Со солидно познавање на интериерното уредување како и цртање во 3D програми
 • Кои познават повеќе јазици
 • Со универзитетски квалификации

Одговорности: 

 • Менаџирање на продажба
 • Одлично познавање на производите
 • Репрезентативен представник на компанијата
 • Помош на клиентите и проектите при одржување на тековни односи
 • Имплементација на стратегија за продажба предвидена од менаџментот
 • Добро анализирање на барањата од клиентите и нудење решенија за продажба
 • Добра презентација на концептот на KC HOME
 • Почитување и насочување на процедурите за комуникација во согласност со политиките на компанијата

Нудиме:

 • Конкурентна плата врз основа на вашите вештини и искуство, како и бонус план
 • По платената пробна работа со време траење од 6 недели, следи долгорочен договор
 • Сите квалификувани кандидати ќе бидат разгледани без разлика на раса, религија или пол.Кандидатите кои ќе бидат примени во компанијата, однапред ќе им биде обезбедена интерна обука

Аплицирање:

Аплицирањето треба да биде со наслов “Специјалист за Продажба - (Име
и Презиме на Kандидатот)”
Треба да наведете одговор на прашањето: “Зошто аплицирате во оваа
област, и зошто мислите дека вие треба да се квалификувате?”
Доставување на CV треба да се изврши преку електронска форма преку полето Брза Апликација  или на https://kchome.mk/kariera/
Последен датум за пријавување е 25 Јануари 2020 година. Само
избраните кандидати ќе бидат контактирани.

 

 

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде