Vrabotuvanje.com - Бренд координатор/ка - Скопје - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бренд координатор/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 

Еуротабак има потреба од Бренд координатор/ка 


Локација:
Скопје/Македонија
Оддел: Продажба и Маркетинг
Рок за пријавување: 10.02.2021
Позиција: 1
 
 
Услови за работа:
 • Редовна месечна плата
 • Полно работно време- 40 часа
 • Пријатна работна атмосфера
 • Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства
 
Потребни квалификации:
 • ВСС, Економија, маркетинг, бизнис администрација
 • Возачка дозвола, Б категорија;
 • Посетувани семинари и курсеви за маркетинг, бренд менаџмент или деловна администрација 
 • Најмалку 5 години работно искуство во продажба и маркетинг
 • Одлично познавање  на деловен англиски јазик;
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија;
 
Работни задачи:
 • Учествува во развивање на маркетинг стратегијата за референтниот бренд / брендови.
 • Во согласност со стратегијата на брендот, учествува во спроведувањето на годишниот маркетинг план во договор со претпоставениот. 
 • Учествува во развивањето промотивни планови и во спроведувањето на промотивните активности за брендот / брендовите. 
 • Подготвува и доставува извештаи за активностите и резултатите на својата работа.
 • Подготвува маркетинг извештаи по брендови, групи брендови / програми, цени, канали, удел на пазарот, итн., за брендот / брендовите што ги води во неговото портфолио.
 • Лансирање и промоција на бренд.
 • Го управува маркетинг буџетот на брендот или група брендови и во согласност со претпоставениот ја насочува неговата распределба во разновидни маркетинг активности. 
 
Како да аплицирате:
Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција на нашата веб страна http://eurotabak.com.mk/kariera/, и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на  Еуро Табак.
 
 
Краен рок за аплицирање: 10.02.2021
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде