Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба на храна - Скопје - ПАРТИ СЕРВИС ЛЕО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба на храна

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПАРТИ СЕРВИС ЛЕО


Асистент за продажба на храна
 

Профил на кандидатот:
 • Завршено минимум средно образование 
 • Самоиницијативност 
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена 
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи
 • Развиени комуникациски вештини
 • Претходно работно искуство во продавница за храна ќе се смета за предност
Опис на работни обврски и одговорности:
 • Врши директна продажба на храната во продажниот објект согласно утврдените нормативи и дадени упатства за работа 
 • Спроведува одговорна, професионална и проактивна комуникација со  купувачите
 • Со примена на продажни вештини, врши презентирање на производи и тековни акции
 • Соработува со останатите вработени  во продавницата
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Се грижи за  хигиената во продавницата и ги почитува HACCP стандардите за безбедност и квалитет
На кандидатот му нудиме:
 • Работа во пријатна и динамична работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Работен однос заснован на определено време, со можност за продолжување
 • Работно време од 40 часа неделно, во две смени
Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку полето Брза Апликација со назнака “Асистент за продажба”
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде