Vrabotuvanje.com - Оператор на Лужилница - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на Лужилница

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 

Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
За потребите на нашето производство, имаме 1 (една) отворена позиција на линијата Лужилница.
 
 
Оператор на Лужилница

 
Клучни одговорности и задачи:
 • Го контролира квалитетот на материјалот и процесот на постројката со која ракува
 • Ја контролира исправноста на постројката и сигнализира за сите неправилности кои ќе се јават
 • Врши припрема и заварување на трака на вар машина и одговара за квалитетот на истото
 • Зема учество во сите технолошки операции на влез
 • Работи на командни и помошни табли
 • Го контролира соодветниот материјал кој е во програма за лужење, по димензии
 • Врши припрема на материјал за заварување
 • Ја контролира исправноста на машината и сигнализира за сите неисправности кои ќе се појават
 • Врши припрема и подесување на ножеви на брусен строј
 • Врши подесување на вар машина согласно материјалот
 • Учествува во отстранување технолошки отпад од соодветното работно место
 • Учествува при чистење на кади, таложник, скрубер
 • Учествува при влечење на скината трака низ кади
 • Повремено учествува во одржувачки активности за кои е претходно обучен и квалификуван
 • Врши и други бизнис задачи по барање на неговиот/нејзиниот главен претпоставен

Личен профил:

 • Комуникациски вештни
 • Организациски вештини
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Потребни квалификации:
 • Средно стручно образование 
 • Работно искуство од мин 1 година 
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за позиција – Оператор на Лужилница“
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде