Vrabotuvanje.com - Оператор на парни котли - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на парни котли

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 
 
Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
Со цел проширување на нашиот тим, ги повикуваме сите заинтересирани лица да аплицираат за отворената позиција во нашата компанија: Оператор на парни котли 
 

Оператор на парни котли
 
 
Клучни одговорности и задачи:
 • Работни активности на постројката за производство на пареа;
 • Контрола на исправност на сите уреди и апарати во котларницата;
 • Следење на работата на котларницата (параметри за вода, притисоци, температура на пареа) и отстранување дефекти во негов домен;
 • Следење на процедура за безбедност и здравје при работа;
 • Користење на техничка документација;
 • Контрола на пароводната инсталација, детекција на дефекти и по потреба учество во санација на истите;
 • Работа со PLC екран според техничка документација;
 • Превентивно одржување и проверка;
 • Работни активности на влез на линијата Лужилница;
 • Работа на командни табли;
 • Работа на помошни контролни табли;
 • Повремено учествува во одржувачки активности за кои претходно е обучен и квалификуван; 
 • Ги извршува сите административни работи (извештаи, внесувања, известувања, итн) согласно процедурите за работа; 
 
Потребни квалификации:
 • Средно стручно образование
 • Работно искуство од мин. 3 години во областа
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за Оператор на парни котли“
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде