Vrabotuvanje.com - Инженер за одржување - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

GULF има потреба од:

ИНЖЕНЕР ЗА ОДРЖУВАЊЕ


​РАБОТНИ ЗАДАЧИ:

 • Прави редовен надзор и контрола на опремата;
 • Изготвува годишни планови за одржување на опремата;
 • Го следи планот за редовни периодични прегледи на опремата и калибрација на мерилата и постапува во согласност со планот;
 • Во случаи на дефект на опремата соодветно постапува (комуницира со сервиси, набавува резервни делови);
 • Предлага подобрувања во врска со техничката опременост;
 • Учествува во набавката на опрема за складовите и бензинските пумпи;
 • Ја следи регуативата која се однесува на техничкото одржување и користење на опремата, нејзина верификација и роковите за верификција.

ПОТРЕБНИ ПОСЕБНИ УСЛОВИ ЗА ВРШЕЊЕ НА РАБОТАТА:

 • Пожелно адекватно образование: дипломиран машински или електро инженер;
 • Пожелно познавање на работа со компјутери и софтверски програми;
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Со работно искуство од минимум 3 години.

КОНКУРЕНТСКИ ПРЕДНОСТИ:

 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност;
 • Организациски способности;
 • Динамичност, мотивираност, иницијативност;
 • Флексибилност и адаптибилност;
 • Тимско работење и кооперативност.

Вашето резиме доставете го преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде