Vrabotuvanje.com - Градежен инженер - хидротехника - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер - хидротехника

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО 
Заради проширување на тимот на свој клиент објавува оглас за следната работна позиција во Скопје:

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР - ХИДРОТЕХНИКА
1 (Еден) Извршител

Главни задачи и одговорности:

 • Одговорен инженер за водење на градежени објекти (нискоградба-хидротехнчки објекти);
 • Раководење со тим од технички кадар и општи работници на градежните објекти;
 • Редовно водење на градежни книги и дневници, како и изработка на ситуации и друга техничка документација за објектите за кои што е одговорен.

Потребни квалификации и знаења:

 • Завршено високо образование – Градежен Факултет (Градежништво – хидротехника);
 • Задолжително поседување на А или Б овластување за инженер за изведба од градежништво, издадено од Комора на овластени архитекти и овластени инженери;
 • Работно искуство од минимум 5 год. на иста или слична позиција;
 • Солидно познавање на Англиски јазик;
 • Работење со компјутери и задолжително познавање на апликациите Auto CAD и MS Office;
 • Поседување возачка дозвола Б категорија.

Клучни способности

 • Одлични организациски и комуникациски и способности, и способност за работа со различни тимови;
 • Самоорганизација и самостојност во работата;
 • Развиена способност за одржување на високо ниво на квалитет во работењето;
 • Самоиницијативност и подготвеност за учење.

Нудиме

 • Можност да сте дел од успешна компанија со утврден имиџ во градежништвото;
 • Учество на меѓународни проекти;
 • Стабилност, можност за личен развој и надградба на професионален план;
 • Професионална обука според личните потенцијали и потребите на компанијата;
 • Динамична средина, полна со интересни предизвици;
 • Мотивирачки месечен надоместок и пакет бенефиции;
 • Почеток со работа – веднаш.​

Работно време  од 08 часот до 16 часот; 40  часа неделно; 8 часа дневно.
Ви нудиме работа во сигурна и стабилна компанија, стимулативна и натпросечна плата, со можност за понатамошно усовршување и напредување. 

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат условите може да ги испратат своите биографии (CV), мотивациско писмо и потврда за стекнато образование  најдоцна до 31.05.2021 година со назнака “ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР - ХИДРОТЕХНИКА”.
 
Изборот на кандидатите ќе биде извршен согласно член 23 од Законот за работни односи.
 
Само кандидатите кои ќе достават комплетна документација и кои ги исполнуваат бараните услови наведени во огласот ќе бидат вклучени во процесот на селекција. 

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Некомплетни и подоцна пристигнати пријави нема да се разгледуваат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде