Vrabotuvanje.com - Градежен инженер (ж/м) - Скопје - СТРАБАГ АГ Подружница СТРАБАГ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инженер (ж/м)

Скопје

Рок за пријавување:

 • СТРАБАГ АГ Подружница СТРАБАГ Скопје
Затоа што можеме да постигнеме успех само со заеднички напори.

Како европски концерн за градежна технологија, STRABAG гради илјадници објекти ширум светот секоја година, обединувајќи ги вистинските луѓе, градежни материјали и механизација на вистинското место.

Без тимска работа - која ги надминува географските граници и области - сето ова не би било возможно.
Станете дел од нашиот тим!


СТРАБАГ АГ - Подружница Страбаг Скопје бара соработник на позицијата:
ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР (ж/м)
(Job-ID: 37915)

 


Задачи:
 • Изработка на динамички планови на инфраструктурни објекти во фаза на иградба
 • Детално планирање и следење на работите при изградба или реконструкција на инфраструктурни објекти
 • Мерење и следење на работите
 • Подготовка на обуки и работилници на тема оптимизација на процесите во нискоградба преку LEAN менаџментот
Квалификации:
 • Дипломиран градежен инженер
 • Пожелно познавање на MS Project, TILOS
 • Добро познавање на MS Office
 • Пожелно познавање на англиски јазик
 • Ориентираност кон тимска работа
 • Подготвеност за работа на терен
 • Предност ќе имаат кандидатите кои имаат искуство во изградба на градежни објекти во нискоградба, како и кандидатите кои имаат искуство со употреба на LEAN методи и алатки

Нудиме разновидна и динамична работа, можност за интерно и екстерно доусовршување, можност за понатамошен личен развој и соодветна заработка во согласност со вашето искуство и посветеност.

Вашата апликација со комплетна документација (CV, препораки, сертификати) можете да ја испратите исклучиво по електронски пат, преку онлајн формуларот на нашата веб-страница, најдоцна до 30.06.2021.
www.strabag.com (дел за Кариера / Job-ID: 37915).

 

STRABAG d.o.o.
Jasmina Ćukalac
Milutina Milankovića 3b
11070 Beograd
www.strabag.com
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде