Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - БАЛКАН МАСТЕР ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАЛКАН МАСТЕР ДОО Скопје
ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ
 

Балкан Мастер ДОО Скопје има продавници во Скопје во кои се продаваат производи на италијански моден бренд со повеќе од 40 години традиција. Поради тоа, се бараат продажни асистенти со полно или скратено работно време со следниве квалификации и карактеристики:

 • Диплома за завршено средно образование;
 • Да поседува вештини за градење на тим, како и интерперсонални вештини; аналитички вештини и вештини за планирање, фокусираност кон резултати, добри деловни вештини, дисциплинираност и учтивост.
 • Солидно познавање на англискиот јазик;
 • Со или без професионално искуство како продажен асистент;

Главни задачи на продажниот асистент:
 • Надзор над работењето на продавницата и надгледување на соодветните услуги кон купувачите, како и познавање на квалитетот на стоката што се продава во продавницата;
 • Обезбедување систематско поставување на стоката во продавницата;
 • Вложување максимален труд да се зголеми продажбата во продавницата, како и да ги достигне, а доколку е возможно, и да ги надмине поставените цели;
 • Упатување на купувачите кон стоката што ја бараат;
 • Советување на купувачите во однос на квалитетот на понудената стока;
 • Обезбедување добро трговско претставување на понудената стока;
 • Осигурува достапност на етикетите и укажување на куповната цена за понудената стока;
 • Нема да открива или обелоденува никакви доверливи информации или податоци во однос на гореспоменатите одговорности кон ниту една личност или правно лице;
 • Одговорност за техничка и противпожарна безбедност во согласност со правилата за заштита на здравјето и безбедноста на Друштвото;
 • Преземање на задолженија и задачи што спаѓаат во рамки на неговата/нејзината работна позиција или се доделени од страна на управителите на Друштвото.
   

Сите кандидати треба да ги достават своите биографии (CV) на македонски и англиски, најдоцна до 05.10.2021 година, на следниве мејлови: marijazafirovska91@yahoo.com и blazovski.t@hotmail.com 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде