Vrabotuvanje.com - Продажни асистенти (м/ж) - Рамстор мол и Скопје Сити мол - МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажни асистенти (м/ж)

Рамстор мол и Скопје Сити мол

Рок за пријавување:

 • МАГНЕТИК ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Васил Главинов 3/10, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.magnetik.com.mk


Групацијата Магнетик за своите нови проекти, отварање на нови ексклузивни продажни салони, има потреба од следната работна позиција:


ПРОДАЖНИ АСИСТЕНТИ


Потребни квалификации:

 • Образование ССС или ВСС
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција од минимум една (1) година
 • Познавање на работа со MS Office (MS Word, MS Excel)
 • Пожелно е познавање на англиски јазик
 • Познавање на албански јазик ќе се смета за предност
 • Предност: обуки за техники на продажба и продажни вештини 
 • Предност: интерес и познавања од домен на модата 


Одговорности и задачи:

 • Продажба на производите
 • Административни активности поврзани со процесот на продажба
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место: прием и изложување на роба согласно пропишани процедури; oрганизација и средување на магацин; oдржување на хигиена во малопродажен објект 
 • Почитување на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата 


Способности и професионални вештини:

 • Изразени комуникациски способности
 • Желба за учење и надградување на индивидуалните способности
 • Подготвеност и мотивираност за тимска работа 
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Поседување на продажни техники и преговарачки вештини 
 • Позитивен однос
 • Трудољубивост
 
Вашите пријави можете да ги доставите преку полето Брза Апликација.
 
Повеќе информации за компанијата погледнете на нашата веб страна www.magnetik.com.mk
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде