Vrabotuvanje.com - Архитект - Цртач - Скопје - М-КОНСТРАКШН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Архитект - Цртач

Скопје

Рок за пријавување:

 • М-КОНСТРАКШН ДООЕЛ

М – Констракшн го проширува својот тим со

 
АРХИТЕКТ - ЦРТАЧ

 
 

Работни одговорности на Архитект – Цртач во М – Констракшн

 • Изработка на проектна документација на ниво на основен проект;
 • Подготовка на неделни извештаи за тековен фидбек за прогресот;
 • Tеренска работа по потреба - премерување на терен кој е цел на интерес (во Маврово);
 • Други одговорности соодветни на работнoто место Архитект – Цртач.

Потребни квалификации и компетенции:

 • ВСС - Архитектонски факултет;
 • Претходно работно искуство мин 3 години (во CV-то јасно да е наведено каде кандидатот има работено и на кои конкретни проекти);
 • Искуство во припрема на проектна документација на ниво на основен проект (фаза архитектура, водовод и канализација, ППЗ);
 • Одлично познавање и работа на програмите AutoCad, ArchiCad;
 • Овластување А или Б за проектирање од КОАИ.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Работа во тим и координација со колегите за фазите од проектот;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Способност за работа со повеќе задачи истовремено и навремено извршување на истите;
 • Вештини за проектен менаџмент;
 • Организациски вештини;
 • Креативност;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Желба за раст и развој;
 • Лојалност и чесност.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Работа во одлична тимска атмосфера;
 • Можност за напредок и раст;
 • Попуст на услугите на Ресорт Маврово.

Локација:  Скопје

Тип на вработување: Полно работно време на определено време со можност за вработување на неопределено време зависно од перформансите и резултатите.

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо на следниот меил: m.construction3000@gmail.com и во subject наведете Архитект - Цртач.
Лице за контакт: Димитрија Ристевски - Човечки ресурси.

Рок за пријавување на огласот: 31.01.2022

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Архитектура изнесува 25.340 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде